Kompletní historie článků

Pozornost dětí se syndromem ADHD

8. 6. 2020 12:48 | Jaroslav Koutník

Udržení pozornosti dětí, nejen s diagnostikovaným syndromem ADHD, při plnění různých úkolů je mnohdy „nadlidský“ výkon. Naneštěstí je s touto poruchou chování diagnostikováno stále více dětí a dokonce i dospělých. Zamyšlení nad příčinami by vydalo na další, dlouhý článek.

Dítě s diagnostikovanou poruchou ADHD má většinou problémy se psaním, čtením a plněním dalších školních povinností.

Začněme třeba psaním: „Škrábe“ vaše dítě jako kocour?

Všeobecně platí, že pokud se dítě učí psát, mělo by mít správně nastavenou výšku židle vzhledem k pracovní desce stolu a mělo by sedět na židli bez možnosti jejího pohybu vzad nebo do stran.

Naše rostoucí židle LUCA a SANDY mohou být velkým pomocníkem. Rostoucí židle jednoduše nastavíte na požadovanou správnou výšku dle věkových a tělesných proporcí dítěte. (sedák i podnožník). Zajistíte tím správné nastavení postavení loktů k desce psacího stolu a kolenní jamky, pevnou podporou nohou, aby nedocházelo k zaškrcení. Dítě si u naší rostoucí židle nemůže „hrát“ se vzduchovým pístem a spouštět se nahoru a dolů, popřípadě se točit kolem dokola.

Rostoucí židle nemají kolečka. Jistě, pro vaše dítě bude zajímavější židle s kolečky, na které se může povozit po svém pokoji, ale zajistí tato židle stabilní posed u psacího stolu a zabrání různému odtlačování od stolu či do stran? Určitě ne. Naše dřevěné rostoucí židle LUCA a SANDY nejenže zabrání všem těmto nechtěným pohybům, ale svým jedinečným ergonomicky tvarovaným, patentovaným, sedákem a ergonomicky tvarovanými zádovými opěrkami nabídnou komfortní dlouhodobé sezení.

Více informací se dozvíte na našem e-shopu www.nasezidlicky.cz

Neděláme si iluzi, že naše židle vyřeší všechny problémy s udržením pozornosti dětí při plnění svých úkolů, ale mohou prokazatelně přispět ke zlepšení komfortu učení.

Výjimečný, ergonomicky tvarovaný, sedák našich rostoucích židlí LUCA a SANDY výrazně přispívá, mimo zdravotní aspekty“ ke komfortu sezení. Vývoj našich rostoucích židlí pravidelně konzultujeme s odborníky z řad lékařské pediatrie a dětské ortopedie.Zdravé sezení na rostoucích židlích LUCA a SANDY

8. 6. 2020 12:40 | Jaroslav Koutník

Každá dnes vyráběná, kvalitní, dřevěná rostoucí židle musí nabízet svému uživateli především pohodlí. Mnoho z nás již vlastní rostoucí židli. Nabídka konkurence je pestrá a odlišit kvalitní výrobek od toho méně kvalitního nemusí být jednoduché.

Firma WOOD PARTNER s.r.o. Vám nabízí tu nejlepší alternativu. Rostoucí dřevěné židle WOOD PARTNER LUCA a SANDY s patentovaným, ergonomicky tvarovaným sedákem poskytují svému uživateli pohodlné a především zdravé a správné sezení od útlého věku až do dospělosti. Kolik z nás dospělých dnes ovládá zásady správného sezení? Nezačaly naše špatné sedací návyky už v dětství tím, že jsme seděli na deskách? Nejsou právě tyto špatné návyky příčinou našich bolestí zad?

Řada výrobců nebo prodejců se touto myšlenkou nezabývá a prodejem rostoucí židle jejich veškerá starost o zákazníka končí.

Přístup naší rodinné firmy WOOD PARTNER je v tomto směru zcela odlišný a do jisté míry stále kreativní.

Společnost WOOD PARTNER s.r.o. dřevěné rostoucí ergonomické židle stále vyvíjí, vylepšuje a doplňuje o další zařízení, které je možno k židli přikoupit. Spoluprací s odborníky v oboru fyzioterapie a dětského lékařství získávají naše rostoucí židle originální doplňky, které umožňují jejich využití od útlého mládí až do seniorského věku.

Pořizovací cena našich rostoucích židlí LUCA a SANDY je vzhledem k délce jejich praktického využití velice příznivá. Existují samozřejmě levnější varianty rostoucích židlí, které však vůbec neřeší správné sezení či ergonomii. Ekonomický profit je jedinou myšlenkou vloženou do tohoto konkurenčního výrobku.

Co ale s rostoucí židlí až nám dítě povyroste? Bude k pohodlnému užívání našemu dítěti stačit pouze odstranit zábranu – malý stolek a přenastavit výšku ergonomického sedáku a podnožky? Možná ano, ale určitě to z pohledu uživatele nebude ideální.

Řešením mohou být dřevěné rostoucí ergonomické židle LUCA a SANDY zakoupené na e-shopu www.nasezidlicky.cz Dnes už bolí záda i malé děti

8. 6. 2020 12:32 | Jaroslav Koutník

Dnes už bolí záda i 12 leté děti. Ptáte se proč ?

Odpověď je jednoduchá a vidíme ji kolem sebe každý den.

Děti se málo pohybují, mají málo fyzické aktivity, tloustnou a převážnou část dne sedí.

Je to jejich nejčastější činnost, umí tedy sedět správně ?

90 % dětí neumí, protože se to nenaučily. Málokterý rodič si totiž uvědomuje, že návyk správného sezení učíme dítě už od batolecího věku, kdy poprvé usedá do různých krmících, jídelních nebo rostoucích židlí. Právě naposledy zmiňované rostoucí židle jsou k naučení správného sezení nejvhodnější. Umíme však vybrat tu správnou ? Na trhu jich je ohromné množství. Výrobci nebo prodejci se předhánějí v nabídkách, ale často zapomínají na podstatu, kterou by správně vyrobená a nastavená rostoucí židle měla splňovat. Tou je především správné postavení těla a končetin při sezení na správně nastavené židli. Pro mnohé je rozhodující cena, která nebývá v mnoha případech nijak nízká. Nicméně si musíte uvědomit, že to děláte pro svého potomka, tedy pro človíčka, kterého drtivá většina rodičů považuje za to nejcennější co v životě mají. Ano, můžete koupit levnou židli, ale tím ošidíme právě to, co je nám nejdražší.

Rodinná firma WOOD PARTNER s.r.o. se již téměř 15 let zabývá výrobou a vylepšováním vlastních rostoucích židlí LUCA a SANDY. Díky spolupráci s odborníky v oboru dětské pediatrie a fyzioterapie vyvinuly a nabízejí jako jediní na trhu, mezinárodně patentovaný ergonomicky tvarovaný sedák. Rostoucí židle je tak mimo ergonomicky tvarovaných zádových opěrek obohacena o další prvek přispívající ke správným návykům sezení.

Ergonomicky tvarovaný sedák umožňuje při sezení správné postavení kostrče a křížové kosti, čímž jim dává prostor ke správnému vývoji a nedeformuje tuto důležitou spodní část páteře. Samozřejmě, dlouhodobé sezení na žádné, sebelepší židli není zdravé, nicméně je to činnost, které se nelze vyhnout.

Dalším bonusem při pořízení dřevěné rostoucí židle je její téměř neomezená životnost a funkčnost v každém věku, čímž nám ušetří velkou část peněz. Je tedy jen na Vás jak se rozhodnete a čím vašeho potomka vybavíte do života. Pokud Vám to není jedno, více informací získáte na stránkách našeho e-shopu nasezidlicky.czDeska nebo ergonomicky tvarovaný sedák ?

8. 6. 2020 12:16 | Jaroslav Koutník

Rostoucí židle LUCA a SANDY jsou velice praktické a perfektně zpracované. Navíc díky své jedinečnosti ideální pro vaše dítě. Mnozí rodiče chtějí aby vývoj páteře jejich ratolesti byl již od počátku v pořádku, ale zapomínají,  na to, že páteř nezačíná bederní částí, kterou u rostoucích židlí standardně tvarují bederní opěrky, ale především spodní částí u kostrče. Naše rostoucí židle LUCA a SANDY se svým ergonomicky tvarovaným sedákem starají o správný vývoj páteře i v této důležité části.  

Při výběru vhodné rostoucí židle, na kterou posadíte své dítě jako na první židli, je třeba si položit otázku : Sedí vaše dítě na rovném sedáku nebo na ergonomicky tvarovaném v dalších fázích svého studentského, popřípadě profesního života ? Myslím si, že odpověď na tuto otázku je snadná NE, nesedí. Tak proč nutíte sedět své dítě na rovné desce ? Jestliže se podíváme do předškolních a následně školských zařízení, nikde se již páteř vašeho dítěte nesetká s rovnou deskou na sezení. Na našem e-shopu WWW.NASEZIDLICKY.CZ se dozvíte více informací.

Firma WOOD PARTNER s.r.o. se již řadu let zabývá vývojem vlastních rostoucích židlí a proto naše rostoucí židle LUCA a SANDY svojí jedinečností patří ke špičkovým produktům na sezení. Krmení nemluvněte – horor nebo potěšení?

30. 6. 2016 18:30 | Jaroslav Koutník

Krmení nemluvněte – horor nebo potěšení?

Narodí se děťátko a ihned se stane středobodem našeho vesmíru. Běháme, sháníme a nakupujeme, jen abychom mu poskytli tu nejlepší péči. A děťátko nám roste jako z vody. Z novorozence je batole, ani se nenadějeme. A už zkouší objevovat svět. Velmi brzy zjistí, že sedět je mnohem lepší, než proležet celý den. A když přijde doba krmení, to je teprve dobrodružství…Vybíráme dětskou rostoucí židli

6. 6. 2016 18:06 | Jaroslav Koutník