Dřevo se nám stalo osudem

Jak už to tak bývá, život nás vede různými chodníčky.  A je jen na nás, kterým směrem se vydáme. ..“ Naše rodinná firma vznikla v roce 2004. A jen souhra náhod tomu chtěla, že jsme se, já i moje manželka, upsali dřevu. Dalo by se říci, že dřevo se stalo naším osudem.

Od hraček k rostoucím židličkám

Vše začalo narozením naší nejstarší dcery. Jako všichni rodiče jsme chtěli pro své dítě to nejlepší. Nejlepší kočárek, nejlepší postýlku a samozřejmě také nejlepší hračky. Protože se nám líbily dřevěné hračky a taky jsme tak trochu čeští patrioti, začali jsme hledat nějakého českého výrobce dřevěných hraček. A tady je první náhoda – našli jsme ho poblíž našeho bydliště. Vyráběl nádherné hračky, ale pouze na export. A nás napadlo, že je velká škoda, že si s takovými krásnými hračkami nemohou hrát i české děti. A tak se z nás stali prodejci dřevěných hraček. Netrvalo dlouho a začali jsme vymýšlet i vlastní hračky.

V roce 2008, kdy dovoz levného čínského zboží téměř zlikvidoval domácí trh s výrobou dřevěných hraček, jsme se museli přeorientovat i v našem podnikání. Zůstali jsme věrni dřevu a začali vyrábět dětský nábytek do škol a školek. A to už byl jen krok k výrobě rostoucích židlí a židliček.

Na trhu již konkurence nějaké rostoucí židličky nabízela, ale nám se zdálo, že to není ono. Snažili jsme se dát židličkám něco vlastního. A tak jsme vymýšleli, malovali, radili se s odborníky a lékaři, testovali a certifikovali. Postupem času, a po mnoha kotrmelcích, jsme se propracovali k tomu, že v současné době máme jedinečnou rostoucí židli, ze které máme radost nejen my, ale i naši spokojení zákazníci.

V současnosti se zaměřujeme pouze na návrhy a výrobu vlastního dětského nábytku. Jsem přesvědčen, že jsme se dali tou nejlepší cestou. I nadále chceme zůstat rodinnou firmou, která do svých návrhů i do své výroby dává pořádný kus srdce. Dnes a denně si ověřujeme, že přesně to je přístup, který současní zákazníci oceňují.

Ing. Jaroslav Koutník
zakladatel firmy